Arvamusrännak peaminister Kaja Kallase kõnes

Peaminister Kaja Kallas andis nädala alguses Riigikogule ülevaate, kuidas läheb riigi pikaajalise arengustrateegia „Eesti 2035“ eluviimine, puudutades oma kõnes ka käimasolevat Arvamusrännakut ja võimalusi osalemiseks.

Kaja Kallas märkis, et osade strateegias määratletud eesmärkide poole liikumine edeneb üsna jõudsalt, näiteks tööjõu tootlikkus, teadus- ja arendustegevuste kulude osakaal SKPs, konkurentsivõime kasv jm. Samas on ka eesmärke, mille täitmise puhul teevad statistika ja trendid murelikuks. Peaminister rõhutas, et „Eesti 2035“ strateegia sihte silme ees hoides suudame kriisidest läbi tulla nii, et ka tulevikus on meil vabadusele, õiglusele ja õigusele rajatud demokraatlik ja turvaline Eesti riik, kus säilib ja areneb eesti rahvus, keel ja kultuur.

Kallase sõnul on see arengustrateegia kogu Eesti oma ning eesmärkideni jõudmiseks on oluline igaühe panus ja head mõtted. Seetõttu proovitakse igal aastal ka uusi võimalusi, kuidas Eesti elanikud saaks riigi pikaajaliste sihtide elluviimisel kaasa rääkida. „Näiteks, kogu novembrikuu jooksul on käimas „Eesti 2035“ arvamusrännak kõikidele soovijatele. Inimesed üle Eesti korraldavad arutelusid oma sõprade, sugulaste või kogukonnaga ja saadavad ettepanekuid, kuidas ühes või teises valdkonnas riigi pikaajaliste sihtide poole liikuda,“ lausus Kallas. Ta lisas, et Arvamusrännakul osalemine on lihtne ja täpsema info leiab algatuse kodulehelt.

„Eesti 2035“ strateegia viis peamist sihti on:
1) …et Eestis elavad arukad, tegusad ja tervist hoidvad inimesed;
2) …et Eestis oleks avatud, hooliv ja koostöömeelne ühiskond;
3) …et meie majandus oleks tugev, uuendusmeelne ja vastutustundlik inimese ja looduse suhtes;
4) …et meie elukeskkond arvestaks kõigi vajadustega ning oleks turvaline ja kvaliteetne;
5) …et meie riigivalitsemine oleks uuendusmeelne, usaldusväärne ja inimkeskne.

Peaminister Kaja Kallase kõne „Eesti 2035“ teemal leiab täispikkuses siit


Eelmine
Arvamusrännakule on kirja pandud juba 115 arutelu, teemade pingerida üllatab
Järgmine
Arvamusrännaku kuu kulmineerub arutelude nädalavahetusega, kokku on kirjas 130 arutelu

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: