Arvamusrännaku arutelujuhtidele toimuvad novembris lisakoolitused

„Eesti 2035“ Arvamusrännaku arutelujuhtidele on praeguseks korraldatud neli koolitust, kuid suureneva huvi tõttu toimub novembris veel kaks lisakoolitust. Kõik huvilised, kes soovivad Arvamusrännaku arutelusid juhtida ja end arutelumetoodikaga lähemalt kurssi viia ning ühtlasi lihvida oma oskusi arutelude sujuvaks juhtimiseks, saavad osaleda veebikoolitustel 8. novembril ja 15. novembril.

Arutelujuhtide koolitusel osalemine võimaldab paremini mõista Arvamusrännaku arutelumetoodikat ning saada põhjalikuma ülevaate Arvamusrännaku eesmärkidest. Senistel koolitustel on osalenud väga erineva tausta ja kogemusega inimesed, kes on end kirja pannaud Arvamusrännaku arutelujuhina. Nii ütles näiteks üks lasteaiaõpetaja Lõuna-Eestist, et soovib ennast proovile panna arutelujuhina, kuna pole varem sellises rollis olnud. Teine osaleja, linna asumiseltsi eestvedaja lausus aga, et ta on püüdnud end eestvedajana tagasi hoida, ent see algatus tundus nii põnev, et ei suutnud kiusatusele vastu panna. Mõnigi osaleja mainis, et Arvamusrännak on hea võimalus oma huvirühma hääl paremini kuuldavaks teha.

Koolituse tagasisideringides on muuhulgas kõlanud mõtted: „Teen vist isegi rohkem arutelusid, kui algselt plaanisin“; „Alguses tervise teema ei tundunud mulle üldse köitev, aga pärast koolitusel arutlemist pean vist sellel teemal ka arutlema“ jms. Lisaks jagati üksteise kontakte, sooviga külastada ka teiste arutelusid.

Arvamusrännaku arutelujuhtidele mõeldud koolitused on kõigile huvilistele tasuta. Koolituste kohta saab lähemalt lugeda siit.

Sisuka mõttevahetuse ettevalmistamisel ja läbiviimisel on arutelujuhtidele abiks lisaks välja pakutud 12 teemale ning toetavale juhendmaterjalile ka väike töövahendite pakett, mis jõuab arutelujuhini postiga ning aitab arutelu ladusamalt korraldada ja hoida arutelugrupis inspireerivat meeleolu. Pakk saadetakse arutelujuhile Omniva pakiautomaati arutelu toimumisele eelneval nädalal, kätte saamiseks sobiva pakiautomaadi saab arutelujuht ise valida. Arutelujuhiks saab end kirja panna siin.

Eelmine
Arvamusrännaku arutelujuhid saavad lisaks juhendmaterjalile töövahendite paketi
Järgmine
Arvamusrännaku üle-eestilised arutelud algavad Pärnumaalt Lindi raamatukogust

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: