Arvamusrännaku arutelul osaleja on kogu selle ettevõtmise juures kõige tähtsam inimene, sest ükski arutelu ei saa ju toimuda osalejateta!
Niisiis, kõik inimesed Eestimaa eri paigus on oodatud 15. märtsist 15. aprillini Arvamusrännakul kaasa lööma, et oma ideed Eesti arengut puudutavatel teemadel kuuldavaks teha. Isegi kui sa tavaliselt ei kipu oma arvamust pere või sõprade ringist kaugemal jagama, pole sa ehk varem mõelnud selle peale, et just sinu arvamus ongi puudu...


Arutelul osalemiseks
avaneb nüüd hea ja turvaline võimalus, sest arvamust avaldada ja ideid pakkuda Eesti tuleviku kujundamiseks saad sa kasvõi kodust lahkumata. Istud näiteks perega saunalaval või sõpradega õhtusöögil, arutate üheskoos teile olulistel teemadel, pakute riigile välja mõne huvitava idee ja lõpuks saad need sisestada ise või sõbra abil Arvamusrännaku kodulehel tagasiside ankeeti. Kui otsustad aga osaleda mõnel avalikul arutelul, märgib su ideed ja ettepanekud üles arutelujuht ning need jõuavad Arvamusrännaku korraldajateni ja edasi riigi arengut kujundavate inimeste lauale.

Just sinu ideest võib kujuneda tegevus, mis aitab meil üheskoos Eesti elu edendada ja hoogustab riigi arengut teel inimesekesksema ja kestlikuma elukorralduse poole. Kasuta võimalust – tule arutlema ja anna oma mõtetega Eestile hoogu!

Kes on oodatud arutelul osalema?

  • Sa soovid kaasa rääkida kliimaseaduse ja rohereformi teemadel
  • Sind huvitab Eesti olevik ja tulevik
  • Sa tahad nende teemade üle arutada ning oma mõtteid ja ettepanekuid teistega jagada
  • Sa ei pruugi osaleda avalikel aruteludel, aga sõprade ringis kuuleb sinu arvamust sageli
  • Sul on asjalikku tagasisidet ja erinevaid ideid kliima- ja keskkonnaprobleemide leevendamiseks
  • Sa mõistad, et just sel moel saad ise vahetult panustada Eesti riigi arengusse ja praegu avaneb selleks hea võimalus

Kuidas leida arutelu, millel osaleda?
  • uuri oma sõpruskonnas, kas keegi on arutelu korraldamas või on võtnud plaani mõnel arutelul osaleda
  • uuri raamatukogus, bussipeatuses või kohalikus poes kuulutuste tahvlit, sest keegi võib seal jagada infot korraldatava arutelu kohta
  • hoia silma peal Arvamusrännaku veebilehel, kuhu koondame jooksvalt avalike arutelude infot

Kui sul tekib täiendavaid küsimusi Arvamusrännakul osalemise kohta või soovid täpsustada muid osalemisega seotud detaile, saad otse suhelda Arvamusrännaku meeskonnaga. Meeskonna kontaktid leiad siit.  Võta julgesti ühendust!