Arvamusrännaku arutelujuhiks sobib igaüks - oodatud on kõik huvilised, teiste seas kogukondade ja erinevate eluvaldkondade aktiivsed eestvedajad, samuti need, kes soovivad end eestvedaja rollis proovile panna. Ühtlasi avab see võimaluse kuuluda Arvamusrännaku arutelujuhtide kogukonda ja aidata vabatahtliku panustajana vahetult kaasa Eesti riigi arengule.


Arutelujuht
leiab sobiva ruumi, kutsub kokku arutelul osalejad ja aitab hoida fookust valitud aruteluteemal ning kogub kokku kõik välja pakutavad ideed ja ettepanekud, et edastada need Arvamusrännaku korraldusmeeskonnale.

Arutelujuht
on arvamusarutelu vabatahtliku vedajana eelkõige suunaja ja toetaja. Ta ei ole tingimata kõige eredam täht arutelul, vaid hea aruteluruumi looja ja äärmiselt vajalik rollitäitja, kellest suuresti sõltub arutelu sisukus ja tulemuslikkus.

Riigikantselei on kokku pannud töövahendite paketi, mida jagub esimesele 150-le arutelujuhile, kes end Arvamusrännaku kodulehe kaudu arutelujuhina kirja panevad. Pakk sisaldab lisaks arutelu läbiviimist hõlbustavatele töölehtedele ka „Eesti 2035“ märkmikke ja rinnamärk-helkureid osalejatele, samuti pähklikotti ja šokolaadi kogu arutelugrupile, et toetada arutelul osalejate mõttelendu.

Sa oled hea arutelujuht, kui:

  • sind huvitab Eesti olevik ja tulevik

  • sind toidavad sisukad arutelud sõprade, kogukonnaliikmete, töökaaslaste, pereliikmetega

  • sul on kannatlikkust kuulata ka teisi arvamusi

  • sinus on valmisolek korraldada arutelu, arendada enda arutelujuhi oskuseid ning katsetada uut aruteluformaati

  • sa tead veel vähemalt kolme inimest, kes tahaksid sinuga koos Eesti elu üle arutleda

  • sa oled valmis jagama kirjalikult arutelu tulemusi Arvamusrännaku korraldajatele
Aruteluks valmistumisel ning selle läbiviimiseks pakume:

Kui sul tekib täiendavaid küsimusi Arvamusrännaku arutelujuhi rolli osas või soovid täpsustada mingeid korralduslikke detaile, saad otse suhelda Arvamusrännaku meeskonnaga. Võta julgesti ühendust!
Meeskonna kontaktid leiad siit.